News

News

Tam otomatik fayans hattı üretimi başladı

02/01/2019 ION Makina, tam otomatik fayans hattı üretimine başladı. Konsept çalışmaları 18 ay önce başlayan ve ARGE süreci tamamlanmış olan tam otomatik mermer fayans hattına ait makina üretimine girdi. Sistem, belirli ebatlarda katraktan çıkan ince kesim strip mermerlerin otomatik yükleme yapabilen robotlar ile başlayıp, önce bu striplerin kurutulması, sonrasında otomatik epoksi ve file uygulaması, kürlenme, ön tarafına otomatik epoksi, tekrar kürlenme, hattan çıkmadan doğrudan silim... ... Devamı »

Operatöre gerek duymayan plaka robotu

08/09/2018 Normal şartlarda, plaka yükleme robotları için, taşımayı yapacakları plakaların tanımlanması gerekmektedir. Operatör, taşın alınacağı ve bırakılacağı yerler haricinde, kaç adet plakanın hareket ettirileceğini de sisteme girmek zorundadır. Bunların haricinde, eğer plakalarda düzensi olarak çatlaklar yada delikler varsa, bu delik yada çatlakların vantuzlara gelmesi halinde, sözkonusu vantuzların vakum yapmaması için operatörün robota müdahalesi gerekir. Dolayısıyla, genel olarak bir... ... Devamı »

Amasya'da çift kuleli fırın sistemi kuruldu

10/08/2018 ION Makina, Amasya'da Türkiye'nin en büyük mermer firmalarından biri olan Emmioğlu Mermer için çift kuleli plaka epoksi fırın sistemi kurdu. Sistem saatte tek taraflı olarak 30, cift taraflı olarak 15 plaka işleme kapasitesine sahip olan sistem içerisinde, çeşitli konveyörler ve asansörler haricinde aşağıdaki makinalar yer alıyor: - AhtapotH plaka yükleme robotu , - Vatoz plaka boşaltma robotu , - 30+30 içten hareketli fırın , - Bekletme ünitesi .  ... ... Devamı »

Isparta'da tek kuleli fırın sistemi kuruldu

01/04/2018 ION Makina, Isparta'da Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Maksmar için tek kuleli plaka epoksi fırın sistemi kurdu. Sistem saatte tek taraflı olarak 15, cift taraflı olarak 10 plaka işleme kapasitesine sahip. Sistemin içerisinde, çeşitli konveyörler, asansörler ve plaka çevirme ünitesi haricinde aşağıdaki makinalar yer alıyor: -  AhtapotH plaka yükleme robotu , -  Vatoz plaka boşaltma robotu , -  30+30 içten hareketli fırın , -  Bekletme ünitesi . ... ... Devamı »